Per visą istoriją asmens parašas buvo esminė asmens tapatybės patvirtinimo forma ir to asmens sutikimo su dokumento turiniu įrodymas. Jį dažnai sudarė pilnas vardas arba inicialai arba paprastas „X“. Laikui bėgant žmonės sukūrė unikalius ir asmeniškus dokumentų pasirašymo būdus, kad patvirtintų savo tapatybę.
Šiame straipsnyje mes padėsime išspręsti situaciją „Neturiu parašo“ specialia programėle ir atsakysime į tokius klausimus kaip „Ar parašas gali būti bet kuo?“, „Ar inicialai gali būti naudojami kaip parašas?“. ir kiti.
Atraskite geriausią el. parašo programą – 7ID. Šioje programėlėje yra nemokama el. parašo funkcija, skirta įvairiems oficialiems dokumentams reikalingų skaitmeninių parašų generavimui.
7ID el. parašo įrankis meistriškai konvertuoja rankinį parašą į atitinkamo mastelio, nepermatomą JPEG failą. Galite išsaugoti šį 7ID sukurtą vaizdą ir naudoti jį kaip savo skaitmeninį parašą.
Skaitmeninio parašo su 7ID kūrimo procesas yra paprastas:
Tradicinis parašas – tai ilgalaikė praktika fiziškai pasirašyti dokumentą rašikliu ar panašia rašymo priemone. Tai reikalauja, kad pasirašantis asmuo dalyvautų asmeniškai arba atstovaujamas įgaliotinio.
Nors tai suteikia formalumo ir istorinės reikšmės pojūtį, ypač kai jis pridedamas prie svarbių sutarčių ar susitarimų, šis metodas gali atimti daug laiko ir būti nepatogus, nes kiekvienas dokumentas turi būti pasirašytas atskirai. Be to, tradiciniai parašai gali sukelti pavojų, pvz., klastojimo ar dokumentų klastojimo, nes fiziniais parašais gana lengva manipuliuoti.
Atėjus skaitmeniniam amžiui, parašų samprata labai pasikeitė. Dabar turime skaitmeninius parašus, kurie tapo saugūs, veiksmingi ir aplinkai nekenksmingi tradicinių rašiklio ir popieriaus parašų pakaitalai. Daugelyje jurisdikcijų skaitmeniniai parašai, kurių teisinis statusas prilygsta ranka rašytiems analogams, turi keletą privalumų:
Gali būti paplitusi nuomonė, kad teisinis parašas turi būti viso jūsų vardo ir pavardės kopija. Iš tikrųjų tai nebūtinai yra tiesa. Tradiciškai žmonės dažnai pasirašo savo vardu ir pavarde, tačiau tol, kol jūsų parašas unikaliai identifikuoja jus ir jūs pripažįstate jį kaip savo, jis gali būti teisiškai galiojantis.
Todėl atsakymai į tokius jūsų klausimus kaip „Ar parašas turi būti pilnas vardas?“ — Ne, jūsų parašas nebūtinai turi būti jūsų vardas; ir "Ar galiu naudoti savo inicialus kaip parašą?" - Taip tu gali. Svarbiausia yra nuoseklumas. Jei visuose savo dokumentuose nuosekliai pasirašysite konkrečiu ženklu, jūsų parašas bus teisiškai įpareigojantis.
Aptariant parašus ir jų teisėtumą, dažnai kyla klausimas: „Ar mano parašas gali būti mano slapyvardis? Paprastas atsakymas yra taip, techniškai. Galite jį naudoti tol, kol nuolat naudojate savo slapyvardį kaip savo parašą ir atpažįstate, kad jis atspindi jūsų tapatybę.
Tačiau gali būti geresnių pasirinkimų, nei naudoti savo slapyvardį teisiniuose dokumentuose. Tai nereiškia, kad slapyvardžiai negali būti naudojami kaip parašai, tačiau jie gali sukelti painiavą ar komplikacijų, ypač bankiniuose ar teisiniuose dokumentuose.
Nors tiesa, kad dauguma žmonių pasirenka prisijungti kursyvą dėl sklandumo ir stiliaus, jūsų parašas nebūtinai turi būti kursyvas. Teisiškai asmens parašas gali būti bet kokio šrifto, dydžio ar stiliaus, kurio jis pageidauja, jei tik jis yra nuoseklus ir unikalus.
Netradicinės parašo parinktys neapsiriboja tradiciniu ranka rašytu parašu ir suteikia asmenims unikalesnių būdų save identifikuoti:
Atkreipkite dėmesį, kad netradicinius parašus reikia naudoti atsargiai ir paprastai tai tinka neformalioms aplinkybėms. Norint išvengti galiojimo problemų dėl oficialių, oficialių ar teisinių dokumentų, svarbu suprasti šių netradicinių parašų reikalavimus arba priimtinumą.
Parašai, jų reikšmė ir metodai įvairiose kultūrose skiriasi. Nors kai kuriose kultūrose rašytinis parašas yra standartinė dokumento autentiškumo patvirtinimo forma, tai ne visur. Pavyzdžiui, Japonijoje vietoj parašo naudojamas asmeninis antspaudas, žinomas kaip „hanko“ arba „inkan“. Šie antspaudai yra labai asmeniški ir unikalūs kiekvienam asmeniui, panašiai kaip parašai Vakarų kultūrose.
Tam tikrose genčių kultūrose vietoj tradicinio ranka rašyto parašo naudojamas atskiras simbolis arba emblema, vaizduojanti asmenį ar giminę. Tuo tarpu kai kuriose Artimųjų Rytų ir Pietų Azijos šalyse nykščio atspaudai dažniausiai naudojami kaip parašai ant oficialių dokumentų, ypač tiems, kurie yra neraštingi.
Technologijoms tobulėjant, biometriniai parašai tapo patikima autentifikavimo parinktis. Biometrinis parašas pagrįstas unikaliais individo biologiniais matavimais, tokiais kaip pirštų atspaudai, veido atpažinimas, tinklainės raštai ar net balso atpažinimas:
Technologijoms toliau tobulėjant, galime tikėtis, kad „parašų“ idėja toliau vystysis. Visų pirma biometriniai duomenys yra sritis, kuri augs eksponentiškai.
Dirbtinis intelektas (AI) yra dar vienas įrankis, formuojantis parašų ateitį. AI technologijos, pvz., mašininio mokymosi algoritmai, gali atpažinti modelius, kad būtų galima autentifikuoti skaitmeninius parašus, padidinti saugumą ir sumažinti galimą klastojimą. Biometriniai duomenys kartu su AI netgi gali lemti parašus, pagrįstus unikaliomis savybėmis, tokiomis kaip širdies ritmo modeliai ar DNR.
Blockchain, kriptovaliutų technologija, taip pat gali pakeisti parašus. Jis gali sukurti saugius skaitmeninius parašus, kurių beveik neįmanoma suklastoti, užtikrinant nekintamą kiekvieno parašo autentiškumo įrašą.
Atsiradus šioms technologijoms, tradiciniai popieriniai parašai ilgainiui gali pasenti. Tačiau pačių parašų sąvoka vargu ar išliks. Vietoj to, tai yra perėjimas nuo tradicinio rašiklio ant popieriaus prie skaitmeninių ir biometrinių priemonių.
Apibendrinant, nesvarbu, ar jūsų parašas yra visas jūsų vardas, slapyvardis, užrašas ar biometrinė informacija, jis tarnauja tam pačiam esminiam tikslui: patvirtinti jūsų tapatybę ir patvirtinti jūsų sutikimą. Tačiau pagrindinė taisyklė išlieka: pasirinkto metodo nuoseklumas ir unikalumas lems, ar jis bus priimtas kaip jūsų parašas.
Sukurkite ir išsaugokite savo unikalų parašą savo telefone naudodami 7ID programą!